Za co kochamy drewniane meble?

Za co kochamy drewniane meble?

Za co kochamy drewniane meble?

 

Drewniane meble to klasyka, która nigdy nie wychodzi z mody. Co więcej, w ostatnich latach wykonane z naturalnych surowców meble zyskują coraz większą popularność. W czym tkwi ich urok i co sprawia, że klienci kupują je tak chętnie? Za co kochamy drewniane meble?

 

Unikalność

Meble wykonane z drewna są unikalne – każdy, najmniejszy kawałek tego materiału opowiada inną historię, jest absolutnie wyjątkowy. Decydując się na zakup drewnianych mebli, nasi klienci zyskują sprzęty niepowtarzalne i jedyne w swoim rodzaju. Takich produktów próżno szukać w popularnych sklepach sieciowych.

 

Jakość

Wyprodukowane z litego drewna meble, np. dębowe szafki nocne czy dębowe stoliki kawowe, charakteryzują się nie tylko wyjątkowym designem, ale także wysoką jakością i trwałością. Ich zakup jest więc czymś więcej niż chwilową zachcianką – to inwestycja na długie lata! Oczywiście tego rodzaju meble wymagają odpowiedniej konserwacji. Z upływem lat nabierają jednak charakteru i prezentują się jeszcze piękniej.

 

Nowoczesny design

Współczesne meble z drewna naturalnego niewiele mają wspólnego z modą sprzed lat. Bardzo często utrzymane są w nowoczesnej stylistyce, która doskonale pasuje do dzisiejszych wnętrz. Szczególnie popularne są skandynawskie meble dębowe, które stanowią stylowe, a jednocześnie klasyczne dopełnienie wnętrz. Ich nowoczesny design wyraża się w prostych, minimalistycznych formach oraz stonowanych i naturalnych barwach.

 

Funkcjonalność

Meble z drewna litego, oprócz tego, że elegancko się prezentują i są wyjątkowo trwałe, mogą być również bardzo funkcjonalne. Właśnie takie są meble w Oakie, których użytkowość ma dla nas szczególne znaczenie. Dokładamy wszelkich starań, by była jak największa, przy jednoczesnym zachowaniu najwyższych walorów estetycznych. Z tego powodu umożliwiamy zakup stolików nocnych w różnych, dostosowanych do potrzeb klienta wariantach oraz możliwość zakupu stołów o pożądanych wymiarach.

 

Wiele możliwości

Spośród wielu dostępnych na rynku drewnianych mebli, każdy znajdzie coś dla siebie. Z litego drewna wykonuje się najróżniejsze meble, począwszy od szafek nocnych czy stolików, po krzesła, łóżka, szafy i komody. Decydując się na meble w Oakie, z powodzeniem można je ze sobą łączyć – razem stanowią piękną, spójną stylistycznie całość. Zaletą mebli drewnianych jest także to, że w dowolnym momencie można zmienić ich kolor – wystarczy, że zakupimy farbę lub bejcę do drewna! Dzięki temu w prosty sposób możemy dostosować meble do naszych bieżących potrzeb i pozostałych elementów wystroju naszych wnętrz.

 

Zdrowie

W przeciwieństwie do wielu innych materiałów, drewno jest zdrowe – nie wywołuje alergii i nie zawiera szkodliwych dla naszego zdrowia substancji. Co więcej, drewno posiada wyjątkową zdolność do samoregulacji wilgotności. Pomalowane lub pokryte ekologiczną bejcą, pozostaje obojętne dla środowiska i domowników. Ponieważ emanuje ciepłem i jest przyjemne w dotyku, sprawia, że pomieszczenia stają się przytulne, a lokatorzy są w nich swobodni i zrelaksowani.

 

Wady drewnianych mebli

Czy drewniane meble są pozbawione wad? Niestety nie! Jedną z największych i najbardziej istotnych, jest ich cena – za drewniane meble należy zwykle zapłacić znacznie więcej niż za produkty wykonane z innych, tańszych materiałów. Wciąż jednak jest to koszt, który warto ponieść, jeśli zależy nam na wysokiej jakości, trwałości i unikalności mebli. Inną wadą drewnianych mebli może być ich delikatność i podatność na wpływ wilgotności oraz wysokich temperatur na zewnątrz. By się przed tymi wpływami uchronić, wystarczy jednak odpowiednia pielęgnacja mebli. Ta, choć jest nieco bardziej wymagająca niż pielęgnacja mebli z płyty, z pewnością nikomu nie sprawi trudności!

 

Czy meble z litego drewna to produkt dla każdego? Oczywiście, że tak! Ponieważ ich koszt jest jednak spory, należy dokonać wyboru mebli z głową – ze względu na swa wysoką jakość oraz trwałość, raz zakupione meble pozostają z klientem na dłużej!

Scroll